Czy ktoś widział takiego LEDa w programie domowej automatyki? Pewnie nie - żaden program nie pozwala na takie fanaberie. No prawie żaden. Wyjątkiem jest tu VIRTUINO IoT.
O tym i innych niesamowitych możliwościach tego najprostszego widgetu (widgeta ?) w bieżącym wpisie.
Stworzony przez Iliasa program oferuje możliwości niedostępne w innych aplikacjach dla domowej automatyki. Można się zastanawiać po co? Czy nie wystarczy po prostu ikona zwykłej lampki symulującej zachowanie LEDa?
Po co to wszystko? Wszak i tak najważniejszy jest moduł elektroniki mający do wykonania zadaną funkcję sterowania. Aplikacja jest tylko dodatkiem czymś co ma nam ułatwić komunikację z bezduszną elektroniką. Ale jak widać może nie tylko tę komunikację ułatwić ale ją również uprzyjemnić. Podstawowa zasada handlu jest prosta i oczywista. Ludzie kupują oczami (oczyma ?)
Panel systemu sterowania domem może wyglądać
tak albo tak
Obie aplikację mogą identycznie spełniać swoje funkcje, mieć porównywalną cenę czy dostępność. Ale w materiałach informacyjnych i reklamowych i tak pojawi się najładniejszy widok panelu by zachęcić do jego stosowania.
I dla mnie funkcjonalność, przyjazność no i oczywiście cena mają zasadnicze znaczenie przy wyborze systemu sterowania. Ale jeśli powyższe spełniają moje oczekiwania kolejny element decydujący o wyborze to grafika. Musi być po prostu ładna a jeszcze lepiej ładna i dowolnie kształtowana przez mnie. Takie właśnie jest VIRTUINO - ładne a na dodatek dające się dowolnie formować/ formatować niczym plastelina. Zaczynając od najprostszego widgeta jaki jest LED aż po skomplikowane funkcje i procedury zaszyte w tym programie. Wszystko oprócz tego że po prostu świetnie działa to jest po zwyczajnie ładne.A wracając do LEDa i jego możliwości warto sobie obejrzeć krótki film omawiający różne funkcje związane z tym widgetem.
Filmik omawia 6 podstawowych funkcji tego widgeta ale uwierzcie mi jest ich znacznie więcej dzięki nieprawdopodobnym funkcjom wewnątrz VITRUINO pozwalającym tworzyć złożone procedury działania programu w wyniku banalnego ustawienia LEDa w stan 0 lub 1. Możliwości te opiszę przy okazji omawiania widgeta przycisk ale są one dostępne praktycznie dla każdego elementu VIRTUINO.
I mała podpowiedź - jeśli program (np w windows) przy imporcie grafiki z animacją do widgeta pokazuje tylko pliki jpg, bmp a nie widać gif należy zwyczajnie zmienić rozszerzenie gif na jpg i już można importować obrazek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz